Pościgi na wielkim ekranie

Kto spośród nas nie kocha oglądać filmów akcji? Cieszą się one sporą renomą wśród widzów, utrzymują w napięciu, umożliwiają ujrzeć sceny, których nie napotykamy codziennie w prawdziwym otoczeniu. Dużą przyjemnością są również sceny pościgów samochodów. Obojętnie czy, czy jest to pościg policji za bandytą, czy nieoficjalne wyścigi nocą na drogach miast - najczęściej takie kadry posiadają mnóstwo zwolenników.

Niebotyczną funkcję grają w tym przypadku wykwalifikowani kaskaderzy, którzy biorą udział w najbardziej ryzykownych momentach produkcji. Bardzo istotna jest tu również funkcja rekwizytora. To wielka zdolność odnaleźć odpowiednie auto, ale także zatroszczyć się o fakt, by było sprawne i należycie wyekwipowane. Samochód ma nie tylko błyszczeć i bajecznie prezentować się na kinowym ekranie, ale także być bezpieczne dla użytkownika, niezależnie, czy będzie to zawodowy kaskader czy artysta. Znaczący jest poprawny stan zawieszenia, układu hamulcowego, newralgiczna jest również tylna belka np. w renault kangoo. Jest to fragment konstrukcyjny auta - patrz: regeneracja i naprawa tylnej belki w renault kangoo. Tylna oś to bardzo ważny element, przymocowane są do niej tylne koła, zaś wspomniana belka jest zamontowana do podwozia karoserii.

Kiedy zepsuje nam się ten element wówczas mamy dwie możliwości – szykuje nam się naprawa tylnej belki renault megane lub też regeneracja belki renault megane. Oczywiście wszystko zależy od typu samochodu, jakim gospodaruje produkcja filmowa. Niektóre części nie zawsze dostępne są natychmiast, stąd też rekwizytor musi zatroszczyć się o nie stosownie wcześniej, tak ażeby w dniu zdjęć, samochody były sprawne i przygotowane do akcji. Właściwy fachowiec precyzyjnie zdaje sobie sprawę gdzie zakupić odpowiednie części, niezależnie, czy będzie to tylna belka do peugeot 106, czy inny moduł konstrukcyjny samochodu. Rzecz wygląda bardzo podobnie w kwestii peugeot 206, gdy potrzebna jest tylna belka.

Nie licząc bezpiecznego auta nieodzowne są także odpowiednie umiejętności kierowców. Swą funkcję pełnią tu także kamerzyści, realizatorzy dźwięku, oraz styliści, czy postaci odpowiedzialne za kostiumy. Ważne jest również nastawienie wszystkich na planie – ponieważ w dobrej atmosferze produkcje filmowe robi się o wiele przyjemniej! Abstrahując od tego, czy praca zostanie później emitowana w kinach, czy na tv – grunt ażeby przygody kaskaderskie na dłużej pozostały w umysłach widzów.