Popularność rowerów miejskich - popkultura, czy dbałość o kondycję?

Rower miejski zjednuje coraz to większą liczbę wielbicieli. W miasteczkach z dnia na dzień przybywa pojazdów na dwóch kółkach. Stąd nie zaskakuje, że rządzący budują ciągle więcej ścieżek rowerowych. Ma to zapewnić ład, ale i wygodę przejażdżki. Także na drogach wycieczkowych możemy dostrzec nasilony ruch w tym względzie. Możemy zaobserwować tak jak zapaleńców jak i laików tego sportu. Stąd też na rynku jesteśmy w stanie znaleźć pełen wachlarz rowerów dostosowanych do różnych oczekiwań, także takich związanych z podłożem, po jakim planujemy podróżować.

Podobno w największym stopniu atrakcyjną kategorią w tej dziedzinie zostaje wciąż rower miejski. Obfite w korki aglomeracje popychają do wyłonienia innowacyjnych technik dojazdu do pracy, lub by załatwić sprawunki. Do wyboru mamy transport publiczny, hulajnogę, lub wspomniany wcześniej rower. Spośród przeważnie nabywanych rowerów w tej kategorii jest model maxim 1.6.7. Jeśli chcesz z natomiast korzystać z pojazdu także poza zabudowaniami miejskimi, np. na krótkie wyprawy – pożądane byłoby zakupić bicykl wszechstronny, który sprawdzi się również poza zabudowanym rejonem. Tutaj dobrym wyborem jest kands alfa city. Takiemu zadaniu podoła również niezły kands elite pro alivio.

Dla tych którzy, preferują wyskoczyć na rowerze nieco w dalsze trasy – popularnym trendem pozostają góry. Bez względu, czy wybierasz się w Karkonosze, Beskidy, czy Izery – należałoby podumać o stosownym i nieawaryjnym rowerze. Specjaliści polecają w tym przypadku cannondale habit 4 lub lekko różniący się wariant tego samego brandu cannondale scalpel si. Jeśli z natomiast kochasz jeździć wśród drzew – i to właśnie jest profil twych niejednokrotnych wypadów – warto pomyśleć na temat roweru romet mustang m3, który będzie idealny na leśnych traktach i drogach nieutwardzonych.

Innym typem rowerzystów są hobbyści. Najczęściej nie rozstają się z dwu-kółkiem na jedną dobę, z zapałem wyruszają również w dłuższe trasy. Poniektórzy z nich ćwiczą na rowerze dziedziny specjalne. Dla wyczynowców – dedykowane są pojazdy najlepszej klasy. Są one najbardziej kosztowne, ale idzie za nimi niezawodność konstrukcji i specjalność w treningowej dziedzinie. Z uwagi na to, jakiego wariantu jest to hobby – może być to rower na drogi asfaltowe – tutaj np. cannondale supersix evo. Natomiast rozsądnym fachowym wyczynowym okazem jest rower gt avalanche.

Każdego z miłośników dwóch kółek - niskich i dużych, tych którzy podróżują co dzień – i tych czasami – zbliża jedno: upodobanie do dwóch kółek, bakcyl do sportu poza domem, a także dbałość o własne zdrowie i formę. Taka forma przemieszczania się zamiast samochodem, ma także znaczenie w temacie ochrony ziemi. Oby w związku z tym rowerzystów było ile się da!