Twoja ulubiona kapela gra gdzieś w Europie? Co zrobić, by pomimo pandemii pojechać na koncert?

Jeszcze do niedawna, nikt nawet nie śnił, że nasz glob spotka taka sytuacja. Obecne bytowanie jest zupełnie różne niż to, które obserwowaliśmy do tej pory. Już nikogo nie szokuje noszenie maseczek, dezynfekcja rąk i pilnowanie właściwej odległości od pozostałych ludzi. Niejeden z nas tęskni za sytuacją sprzed pandemii, kiedy była możliwość by podróżować, czy czerpać z eventów muzycznych normalnie i bez skrępowania. Dziś nie jest to aż tak łatwe. Czego właściwie musimy pilnować, by choć trochę skorzystać z takich aktywności?

Już niebawem lato, dlatego wielu z nas marzy by skorzystać z wojaży poza granice kraju, czy to na urlop wypoczynkowy, czy na przykład na występ fajnej artystki. Letni czas to czas wolnych dni w pracy, ale również muzycznych wydarzeń. Przed pandemią – wystarczyło zakupić bilety - i voila! Wypatrywaliśmy okazji cenowych, a odkąd popularność zyskały niedrogie loty, w dużą ilość zakątków przyjemnie i prosto można było się dostać. Aktualnie nie będzie to takie łatwe.

Na co dzisiaj możemy sobie pozwolić w tej kwestii?

Dziś zamiast tanich rezerwacji, częściej poszukujemy punktów, gdzie możemy nabyć szybki test na koronawirusa, zobacz tu, w okazyjnej cenie, dlatego że wyjeżdżanie wiąże się z konkretnymi zakazami. W niektórych regionach nie jest wystarczające być zaszczepionym, należy więc zrobić szybki test covid. Czy jest on wiarygodnym wyjściem? Zdania są różne. Natomiast wiele krajów oczekuje wykonania takiego testu. Niekiedy co więcej taki szybki test na koronowirsua jesteśmy zobligowani uskutecznić podwójnie. Pierwszy przed wjazdem do konkretnego państwa, a drugi po przyjeździe.

Co możemy zrobić, by było to możliwe i bezpieczne?

Pomyślnie aktualnie są to rzeczy do kupienia bez mała wszędzie od ręki. Szybkie testy na koronowirusa w dobrej cenie mamy możliwość kupić w licznych sieciach handlowych. Są jednak miejsca na kuli ziemskiej, gdzie szybkie testy na koronawirusa nie sprawdzą się, a wymagane są uznawane w określonym kraju testy. I choć, cena ich jest w dużym stopniu bardziej kosztowna, wyraźnie jest to daleko swobodniejsze wyjście niż pozostanie 14 dni w odosobnieniu. Ze względu na pracę lub inne zadania, nie każdy z podróżujących jest w stanie sobie na to pozwolić. A swoją drogą, być może to jest rozsądne podejście, by zawsze po przyjeździe z zagranicznych wypraw – w miejscu zatrudnienia - były wykonywane szybkie testy na covid? Ocali to innych pracowników przez zachorowaniem, a organizację przed stratą przychodów.

Warto poczytać -> https://www.onedayclinic.pl/operacje-zacmy-w-lodzi-aktualne-informacje-o-stanie-kolejek/