Miejscowości na mapie Polski związane z kinem i jego najlepszymi twórcami

Każdy obraz filmowy, który widzimy na dużym ekranie, musi być w jakimś miejscu zekranizowany. Stąd też mieszkańcy konkretnych miast – obserwują następnie w kinie – kadry z własnego podwórka. W jakich miejscowościach zostały wyprodukowane kultowe filmy?

Stosownym tego przykładem jest Wrocław – który jest nierzadko wykorzystywanym miastem przez producentów filmowych. Zostały tu zrealizowane mocno charakterystyczne hity kinowe – jak np. “80 milionów”, “Wszyscy jesteśmy Chrystusami”, czy „Uciec jak najbliżej”, który był kręcony przy ulicy Piłsudskiego, gdzie znajduje się ogromnie ekskluzywny wrocławski hotel. Każdej osobie doskonale znane są też lokalne seriale - np. ”Świat według Kiepskich”, jak i produkcje reality np. „Dlaczego ja”, ”Trudne sprawy”,  które już na pełen etat weszły do polskiej stacji telewizyjnej. Z czym dla włodarzy miasta jest związana taka rzeczywistość? Zdecydowanie z rozrostem turystyki – zyskują na tym kawiarnie, gastronomia, ważną rolę stanowią tutaj także hotele we Wrocławiu. Z pewnością mogą liczyć obłożenie – nie tylko w trakcie odwiedzin sław kinowych w mieście, ale również w trakcie kolejnych wizyt turystów – osób, które chcą na własne oczy zobaczyć lokalizacje, w jakich serial był nagrywany, czy zwiedzić hotel we Wrocławiu, gdzie wcześniej nocował ich ceniony przez nich reżyser.

Innym miastem wartym uwagi w kwestii branży filmowej jest Gdańsk. Pierwszym motywem jest event polskiego kina – choć dzisiaj odbywa się w Gdyni – urzędujący wcześniej właśnie w Gdańsku. Jest to czas, gdy nad morze przybywają prawie wszystkie liczące się gwiazdy polskiej kinematografii. W tym przypadku również niezastąpiona jest duża oferta noclegowa – co daje cała gama hoteli w Gdańsku. Oprócz sław – w momencie pokazów kinowych – pojawia się również wielka grupa gości – którzy marzą by śledzić konkury naszego kina i jego najlepszych pozycji. Gdańsk ma również tę ogromną zaletę, że dobrze jest go eksplorować także przez wzgląd na rynek, spory wachlarz architektury zabytkowej, Muzeum Bursztynu, Bazylikę Mariacką, czy molo. Ponadto hoteli w Gdańsku jest zdecydowanie więcej niż obiektów w Gdyni, czy Sopocie, stąd jest to nad wyraz często odruchowy wybór.

Ostatnim polecanym przez nas punktem wartym zwiedzania w tej materii – jest Bielsko-Biała, gdzie znajduje się pracownia filmów animowanych. Były tam nagrane takie hity jak np. Bajki Pana Bałagana, czy znane wszystkim produkcje jak Porwanie Baltazara Gąbki. Mając na uwadze to, że w miejscowości jest co oglądać, planując wycieczkę wskazane jest by się zapoznać z propozycją hoteli w Bielsku-Białej. Zwłaszcza, gdy przyjedziemy tu na kilka dni. A jest po temu kilka powodów – chociażby Rajd Pojazdów Zabytkowych czy Dni Bielska-Białej. Oko przyciągają także mnogie zabytki, wśród których jest dworzec, zamek, czy gmach muzeum. Na uwagę zasługuje również ciekawy architektoniczny kontur licznych kawiarni, jak i hoteli w Bielsku-Białej. I chociaż dla dużej ilości regionów Polski, przez wzgląd na ogromną odległość, może być to przeciwność - z pomocą przybywa oferta noclegowa – regionalne hotele w Bielsku-Białej, oferta moteli i prywatnych pokoi. W zależności od zapotrzebowania turyści typują ofertę konkretnych placówek, dla tych w najwyższym stopniu wybrednych – wskazane jest położyć akcent na ponadprogramowe usługi, które są dostępne w takich lokalizacjach. Czasami jest to siłownia, czy pływalnia, co więcej sala konferencyjna, gdy jedziemy w zakresie podróży służbowej. Tak szeroką ofertę proponują przede wszystkim hotele w Bielsko Białej.