Jak spędzić weekend w dużym mieście?

Zadziwiające jak wiele osób spędza czas wolny na zakupach, spacerując pomiędzy sklepami w w sieciówkach. Choć na świecie jest wiele ciekawych form spędzania wolnego czasu – częstokroć wybieramy najprostsze sposoby. A co jeśli mielibyśmy wykorzystać weekend choć trochę bardziej kreatywnie? Jeśli brak Ci pomysłu czym się zająć w weekend w mieście lub masz ochotę spędzić czas ze swoim maluchem w interesujący sposób – czym prędzej przejrzyj nasz artykuł! Podpowiadamy w nim – jakie kroki przedsięwziąć, by zagospodarować czas atrakcyjnie, nie wyjeżdżając z naszej miejscowości.

Decydując się na sposób – jak zagospodarować weekend z pociechą, sporo zależy nie zawsze od budżetu, który możesz na to przeznaczyć, ale również od sezonu, czy od aury na zewnątrz. Ważnym aspektem jest także to, w jakim wieku jest i co lubi robić Twoje potomstwo.

W okresie zimowym, gdy czas spędzamy głównie w pomieszczeniach, do rozrywki zachęcają miejsca zabaw dla dzieci mieszczące się w galeriach handlowych lub w szczególnie do tego przygotowanych salach. Do wyboru są zjeżdżalnie, dmuchane namioty i tunele, czy rozrywka w kulkach. Mamy możliwość również powygłupiać się na matach i skoczniach. Również kryte kąpielisko jest obiektem, do którego można przychodzić niezależnie od pogody. Dodatkowo zimą – regularny pobyt na basenie – znacząco umacnia naszą witalność. Szeroką ofertę kulturalną kierują do nas także multipleksy ze specjalnymi porankami dla maluchów. Jak najbardziej zalecamy, by spędzać czas również na zewnątrz - w parku, czy na sankach.

Przeczytaj ten artykuł - dowiesz się w nim o ciekawych opcjach na spędzenie wolnego czasu pod namiotami dmuchanymi!

W letnim czasie jest znacznie więcej możliwości – by zagospodarować czas z maluchem na podwórku. Niesamowitą atrakcją jest niezmiennie pojawienie się świty cyrkowej, gdy pod wielkim dmuchanym namiotem – możemy podziwiać występy akrobatów, iluzjonistów, czy klaunów. Niezwykłą atrakcją jest również teatr na świeżym powietrzu – gdzie animatorzy na przenośnej scenie pod rozkładanym namiotem (takim jak ten: https://www.adsystem.pl/outdoor/air-tent/adtent-express/), przedstawiają znane każdemu bajki. Wraz z przyjściem ciepłego sezonu – pojawia się także sporo festynów rodzinnych. Pośród wielu wydarzeń – czy to gastronomicznych, plastycznych, czy warsztatów – ustawiają się kolejki do poszczególnych kramów pod dmuchanymi namiotami. Ciekawym pomysłem, choć dobrze większości znanym – jest wycieczka do zoo. Kontakt z naturą zrobi dobrze nie tylko najmłodszym, ale również ich opiekunom. Po wizycie u niedźwiedzi, koali, czy lampartów – na koniec wycieczki – najczęściej czekają na gości – dmuchane namioty z łakociami i czymś do picia.

Niezależnie od tego, jaką formę zaplanujesz, niezwykle ważną kwestią jest poświęcenie czasu wyłącznie Twojemu potomstwu. Jest to niezwykle ważne dla rodzinnej relacji, ale również rozbudzania w nim wyobraźni i chęci odkrywania świata. Może być to też zwyczajnie świetna dobrą zabawa dla wszystkich członków familii!