Śladami powieści - północ

Na Ziemi jest wiele lokacji znanych nam z kina albo powieści. Niektóre jednakże sąw mniejszym stopniu znane - nie w każdym miejscu grzeje gorące słońce, a aura rozpieszcza. Opłaca się skosztować czegoś nowego i pojechać na zimną północ, aby poczuć nastrój ukochanych historii.

Można zobaczyć przykładowo Roslyn - czyli miejscowość, gdzie kręcono modny serial „Przystanek Alaska”. Co prawda nie leży w Alasce, ale mimo to panuje tam zimny klimat. Szczęśliwie to nie musi być problemem - grzejniki energooszczędne są na wyposażeniu we wszystkich pensjonatach, a na spacer trzeba ciepło się ubrać.

Albo Himalaje, o których można przeczytać na przykład w powieści „W osiemdziesiąt dni dookoła świata”? Och, tam to jest lodowato! Zwłaszcza, jeśli idzie się w wyższe partie. Oczywiście, na biwaku raczej nie stanie energooszczędny grzejnik, aczkolwiek pewnie istnieją przenośne egzemplarze. Grzejniki elektryczne z niskim poborem energii, dowiedz się więcej, mogą się przydać w niższych partiach, kiedy nie trzeba całego wyposażenia nosić ze sobą. A jeśli myślicie jedynie o urlopie u stóp tych wspaniałych szczytów - to na pewno nie musicie bać się zimna, ponieważ właściciel hostelu z pewnością wyposażył go w grzejniki energooszczędne. Pomimo to ciepłe ubrania na tego typu wyjazd jest obowiązkowe, bo prędzej czy później trzeba będzie opuścić przytulny hotel oraz grzejniki elektryczne, by zobaczyć te krajobrazy, jakie mógł podziwiać bohater książki.

Dla ludzi, jakie wolą nieustanny ruch, doskonałym pomysłem jest wyprawa pociągiem transsyberyjskim - ten pociąg pojawia się w różnych filmach. Przedziały są ciepłe (grzejniki energooszczędne, w poniektórych wręcz gustowne piecyki), dlatego nie grozi nam zamarznięcie, a srogi pejzaż z kolei może faktycznie oczarować. W dodatku - czy istnieje inny sposób, żeby zobaczyć tak wielki kawał świata w trakcie jednej przejażdżki?

Mroźne okolice niekoniecznie są straszne. Nawet przeciwnie, mogą być bardzo dobre, jeśli zatroszczymy się o ciepły strój oraz grzejniki energooszczędne, por. https://nogen.pl/produkty/, w pensjonatach. A krajobrazy znane z powieści i filmów warto zobaczyć na żywo.