Wycieczka śladem ulubionego bohatera

Pospolite wyprawy dla dużej grupy ludzi wydają się dzisiaj zbyt banalne. W końcu niemal każdy może pognać za ocean i wypoczywać. Podróżnicy potrzebują więc oryginalnych propozycji i wyjątkowych wrażeń. Z tej przyczyny firmy turystyczne coraz chętniej proponują wycieczki o jakiejś tematyce - przykładowo podróż po śladach ciekawego pisarza lub bohatera filmowego. I to może być świetny plan na wakacje.

Ten ruch w zasadzie nie jest niczym innowacyjnym - któż z nas nie chciał pojechać do Disneylandu? Dzisiaj takich atrakcji można znaleźć dużo więcej, a w dodatku niekoniecznie są to ogromne centra rozrywkowe. Czasem to nieduże, wyposażone z duszą bary. A niekiedy jedynie pomniki.

Np. w Anglii odkryjemy wiele miejsc, które są związane z przygodami Harry’ego Pottera. Bywają to lokale i urocze sklepy, jest też kultowy peron Dziewięć i Trzy Czwarte. Na szczęście nie ma konieczności jechać tak daleko! Zamek Czocha co roku przekształca się w Hogwart, a uczestnicy zostają swoimi ulubionymi bohaterami.

Nieliczne biura podróży oferują wyprawy do lokacji, w których nagrywano modne filmy. Przez moment można się zatem poczuć jak postać z jednego z nich. Zwiedzać można też apartamenty i domy sławnych artystów - literatów, malarzy, reżyserów. Czasem ich mieszkania zmieniają się w wystawy, a czasem ciągle wyglądają jak za życia twórcy.

Turystyka popkulturowa to wiele rozwiązań. Dobrze w przyszłości wyruszyc na taką wyprawę i zdobyć nowe, niesamowite wspomnienia.