Kinematografia motywacją do podróżowania

the way

Skąd bierze się niepowstrzymana ochota każdego człowieka zobaczenia tego, co na świecie niesamowite? Do zwiedzenia każdego kontynentu i zrozumienia, nawet na pierwszy rzut oka przeciętnej, społeczności? Oczywiście z naturalnej wrodzonej ciekawości, która jednak gaśnie w nas wraz z monotonią dnia. Aby chęć poznania rozwijać, wystarczy odpalić podróżniczy film lub serię odcinków!

Natchnienie na zwiedzanie pochłania, i to niezależnie, czy obejrzy się dokument, przykładowo „Grizzly Man”, który opowiada o życiu ambitnego badacza niedźwiedzi w krainie wiecznej zimy; „Spotkania na krańcach świata”, czy inną produkcję fabularną, na przykład amerykańską ”Eat Pray Love”, albo serial „Szczęśliwi ludzie”.Motywującym utożsamienia się z przyrodą filmem jest też stworzony przez National Geographic ”Before the Flood” – realizacja nagrana dzięki pomocy z popularnym amerykańskim aktorem. Ekranizacja ta stanowi nie tylko motywację do wędrówki – to następne wskazanie odbiorcy na niebezpieczeństwa, spowodowane przez sztuczną zmianę klimatu.

Po oglądnięciu materiałów, stymulujących żądzę wyjścia z domu, aby zapał nie ugasił się, trzeba od razu wziąć do ręki plecak i ruszać w drogę.

Szansy przeżycia przygody można szybko znaleźć. Tak zwane travel clubs, czyli stowarzyszenia podróżników, działają w każdym większym mieście - zobacz tutaj. Trzeba jedynie zainteresować się, gdzie swoje wyprawy zaplanowali w interesującym nas okresie czasowym i do nich dołączyć. Osoby, które tam pracują, są zapalonymi obieżyświatami i zaprowadzą w najbardziej ukryty zakamarek, do którego możliwości dojścia na własną rękę zazwyczaj nie ma przeciętny wakacjowicz. Zobacz np. http://solisci.pl/podroze-planowane/islandia-interior/, albo inne wyjazdy.

W małych grupach da się zobaczyć dosłownie cały świat. fascynującym przeżyciem będzie przejażdżka koleją transsyberyjską do Chin, lot na Kubę, bądź opcja, by wyprawić się z Kambodży, przez Tajlandię, aż do Wietnamu. To są propozycje, a jechać można w każdy zakątek ziemi w ciekawym towarzystwie – z ludźmi, których świat fascynuje, a przygody niczym z filmów podróżniczych doświadczyli sami.