Czy każdą książkę warto czytać do końca?

ksiazki

Na pewno każdemu z nas zdarzyło się trafić na książkę, która w ogóle nas nie wciągnęła. Wtedy zazwyczaj musimy przekalkulować, czy opłaca nam się czytać ją do końca, czy dać jej szansę, czy już nic z tego nie będzie.

Jest to trudna decyzja, ponieważ czasami bywa tak, że książka się wolniej rozkręca i wystarczy przebrnąć przez kilka czy kilkanaście stron i wciągnie nas całkowicie. Natomiast czasami jest też tak, że czytamy ją w złym momencie, jesteśmy zmęczeni, mamy gorszy dzień, nie możemy się skupić i wtedy żadna lektura nie przypadła by nam do gustu.

Należy więc się zastanowić, czy każą taką książkę chcemy odrzucić z naszej listy do przeczytania, czy może warto ją odłożyć na kilka dni, czy nawet tygodni i dać jej drugą szansę. Czasami po powrocie do takiej lektury okazuje się, że konkretna książka stanie się jedną z naszych ulubionych, wystarczyło tylko sięgnąć do niej w odpowiednim momencie naszego życia. Dlatego zawsze, zanim zupełnie zrezygnujemy z czytania konkretnej książki, warto jest dać jej drugą szansę.