Sztuka w mieszkaniu

domowa galeria

Wiele osób przykłada się bardzo do wystroju swojego mieszkania. Inni natomiast traktują własne cztery katy wyłącznie użytkowo, niespecjalnie dbając o ich aspekt wizualny. Jeszcze inni natomiast stawiają na pragmatykę – w tym przede wszystkim łatwość sprzątania. Mało kto jednak – a przynajmniej tak mi się wydaje – myśli o wprowadzeniu do mieszkania odrobiny sztuki.

Tymczasem naprawdę warto zastanowić się nad tym, jak można urozmaicić wystrój naszego M. Nie jest to trudne i nie wymaga ogromnych nakładów finansowych. Nie mówię oczywiście o kiczowatych obrazach czy marnych reprodukcjach dzieł sztuki. Można jednak kupić naprawdę ładne obrazy – czy to olejne, czy np. akwarele – prosto od ich twórców. Często sprzedają oni obrazy na różnych targach czy też w kurortach turystycznych – zarówno w Polsce, jak i za granicą. Można przecież kupić jakąś ładną akwarelę przedstawiającą palmę na tle morza – niby nic, a taki dodatek wprowadzi dużo dobrej energii do naszego mieszkania. Będzie się dobrze prezentował zarówno na nowoczesnej ścianie pokrytej betonem architektonicznym – zobacz – jak i pośród starszych mebli czy na zwykłej tapecie.

Poczytaj więcej: http://www.modernconcrete.pl/

Można też oczywiście zdecydować się na jakąś rzeźbę. Z tym jednak trzeba uważać i nie każdy sobie na to może pozwolić. Przede wszystkim – rzeźby z reguły zajmują sporo miejsca, więc trudno dla takiej znaleźć przestrzeń w 2-pokojowym mieszkaniu. Poza tym dużo trudniej znaleźć tutaj coś, co będzie ładne i uniwersalne. Potrzeba – jak myślę – już trochę lepszego wyczucia piękna i zmysłu związanego w wystrojem wnętrz.

A jeśli już nie chcemy sztuki sensu stricto w naszym mieszkaniu, może warto pomyśleć chociaż o jakichś roślinach? Nie mówię tutaj o zwykłej paprotce czy storczyku, ale jakiejś palemce czy bonsai – to też w pewnym sensie element sztuki w naszym mieszkaniu.