Dodatki do czytania

kawa

Czytanie to jedna z przyjemniejszych czynności. Już samo to, że możemy w spokoju poczytać dobrą książkę jest bardzo dobrą formą spędzania wolnego czasu. Możemy sobie natomiast ten czas, umilić jeszcze bardziej.

 

Wystarczy, że np. zaparzymy sobie kubek ulubionej, gorącej herbaty, kawy, czy kakao. Zależy co najbardziej lubimy. Najlepiej jeszcze, kiedy napój przygotujemy w naszym ulubionym kubku. Wtedy już w ogóle będzie nam się przyjemnie czytało. Warto mieć na uwadze, że najlepiej do czytania pić ulubione napoje, ale nie jeść.

 

Po pierwsze dlatego, że nie kontrolujemy wtedy ile dokładnie zjedliśmy, ale też istnieje ryzyko, że będziemy tak skupieni na jedzeniu, że nie będziemy kodować tego co właśnie przeczytaliśmy. Co więcej jest spora szansa, że ubrudzimy książkę przy takim podjadaniu, a wiadomo o książki trzeba dbać, ale też głupio będzie później pożyczyć komuś taką brudną książkę. Tym bardziej nie powinniśmy jeść przy czytaniu, kiedy mamy pożyczoną od kogoś książkę. Jest to niedopuszczalne.