Kupno djembe oraz innych afrykańskich instrumentów. Na jakie parametry zwrócić szczególną uwagę?

djmebe

Jakość instrumentu ma znaczący wpływ na wydobywane z niego nuty. Odpowiednio wyprodukowany bęben będzie nam działał przez lata, a melodia która z niego popłynie zrobi wrażenie na słuchających. Niemniej, nie przeceniajmy wpływu instrumentu na naszą muzykę. To przede wszystkim umiejętności bębniarza mają nacisk na głosy.

 

Początkujący muzycy często o aktualnej zasadzie zapominają. W każdym razie kupując djembe, warto zwrócić koncentrację na parę znaczących składników, by instrument służył nam długo także przynosił jak najpełniejszą przyjemność.

 

Jakość Djembe ma dość wielki wpływ na dźwięki jakie wyjmiemy z instrumentu. Bębny djembe posiadają kilka gatunków. Różnią się ze względu na skórę użytą do wykonania membrany. Te potrafią być wołu albo kozy.

 

Osobiście polecam skórę z kozy, dźwięk jest specjalnie przyjemny i świetnie brzmi. Skóry wykorzystane do realizacji membrany mogą pochodzić z naszego kraju lub Afryki. Szczerze polecamy drugą możliwość. Afrykańskie skóry są wytrzymalsze i surowsze, co z kolei przekłada się bezpośrednio na kondycję dźwięku. Skóry średnie także grubsze pozwolą na wygranie dźwięków bardziej konkretnych.

Skóra musi być sprawnie oczyszczona oraz ogolona. Linka użyta do realizacji djembe powinna wytrzymywać duże napięcia dodatkowo umożliwić wystarczający naciąg instrumentu. Zwróćmy uwagę na obręcze, które powinny być stabilne także niepodatne na konkretne obciążenia. Drugi podział wolno zrealizować ze względu na typ tworzywa zastosowanego w budowie instrumentu. Najczęściej jest to bambus albo drewno. Budowa djembe potrafi posiadac liczne dodatki, jak tradycyjne również cieszące oko uchwyty również strojenia. Instrument winien być dostrojony do naszego wzrostu. Średnica membrany nie winna tworzyć problemu, jeśli zechcemy swobodnie umiejscowić na niej dłonie.

Poszukując odpowiedniego djembe najlepiej sprowadzić go z Afryki bądź uzyskać go od kogoś, kto takie bębny sprowadza. Takie instrumenty wyraźnie brzmią doskonale, a ich muzyka ułatwi nam się przenieść w dalekie krainy. Uważajmy jednak na bębny produkowane typowo pod turystów. Nie gwarantują wysokiej klasy, to częsty wyrób. Lepiej poszukać instrumentu u lokalnego rzemieślnika, który wkłada serce w realizację instrumentu.